پشم سنگ چیست؟

پشم سنگ یکی محصولات شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان می باشد. عایق معدنی  به موادی گفته می شود که به صورت الیاف بر روی هم بافته می شوند. الیاف  از ذوب و کشش مواد ذوب به صورت اسپینیگ (به وسیله اسپینر) و یا کشش الیاف  به وجود می آید. کاربرد آن برای عایق کاری دما (برای بخش ساختمانی و عایق کاری لوله ها به کار میرود، هرچند که این عایق به عنوان عایق ضد حرارت شناخته نمی شود، اما محصولات تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان توانایی بالایی در تحمل حرارت های بالا دارد) فیلتراسیون ، عایق کاری صوتی (عایق صوت) و برای هیدروپونیک ( کشت محصولات به دلیل درصد بالایی از مواد معدنی) به کار برده می شوند.  همچنین به عنوان الیاف معدنی نیز شناخته می شود.

پشم-سنگ-چیست

تاریخچه

این الیاف که در ابتدا در سال 1840 به عنوان پشم سرباره تولید گردید، چارلرز کریدون هال در سال 1897 توانست با ارتقاع تکنولوژی ذوب سنگ ها، ماده ذوب شده را به صورت الیاف تبدیل کند و به این ترتیب صنعت ساخت پشم سنگ را در امریکا پایه گذاری کرد.

تولید

تولید این الیاف شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان بدین صورت است که سنگ های مورد استفاده در این صنعت را در دمای 1600 درجه سانتیگراد درون کوره ریخته و این دمای بالا باعث ذوب سنگ ها میگردد. این فرآیند تقریبا مشابه فرآیندی است که برای ساخت پشمک (یک نوع شیرینی) استفاده میگردد. ماده ذوب شده توسط دستگاهی که با سرعت بالا میچرخد باعث کشیده شدن ذوب شده و آن را به صورت الیاف با طول تقریبی 2 تا 6 میکرو متر تبدیل میکند.

انواع-پشم-سنگ

به طور معمول محصول تولیدی در شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان تحمل حرارتی بیش از 850 درجه سانتیگراد را دارد.

محصول تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان در نوع های مختلف از جمله  تخته ای و  پانلی و پشم سنگ پتویی و یا لحافی پشم سنگ لوله ای و یا ایزو پایپ و پشم سنگ خام و یا پشم سنگ فله تولید می گردد. که در دانسیته و ضخامت های مختلف قابل سفارش میباشد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید و یا فروش انواع پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید.