کاربرد عایق پشم سنگ

عایق های پشم سنگ تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان کاربرد فراوانی دارند و در بخش های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، عایق پشم سنگ که به آن الیاف معدنی هم گفته میشود که به خاطر متریال و مواد اولیه ای است از ان ساخته میشود در بخش عایق های حرارتی و آکوستیک و همچنین در مبحث عایق ضد آتش نیز کاربرد فراوانی در صنعت، ساختمان و … دارد و مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه با گسترش تکنولوژی و کاهش منابع طبیعی از جمله کمبود سوخت های فسیلی نیاز گسترده ای برای ذخیره سازی انرژی و افزایش بهره وری احساس میشود.

سرمایه گذاری در بخش عایق های ساختمانی به خصوص عایق پشم سنگ نتنها هزینه ای را به سرمایه گذار و سازنده تحمیل نمیکند، بلکه در دراز مدت و با جلوگیری از هدر رفت انرژی این سرمایه گذاری خود به خود برخواهد گشت،. با گرمتر شدن تابستان و سردتر شدن زمستان ها در کشور ما نیازی شدیدی به مبحث صرفه جویی انرژی هرچه بیشتر از قبل احساس میگردد. خالی از لطف نیست اگر اعلام کنیم علی رغم تبلیغات گسترده در مبحث انرژی و لزوم رعایت استاندارد های ساختمانی، هیچ توجهی به این موضوع از سوی بعضی از پیمانکاران و انبوه سازان کشور نشده، و اکثر ساختمان های ساخته شده بدون هیچ گونه توجهی و صرفا به خاطر کم کردن هزینه ها و بیشتر شدن سود حاصل از فروش ملک در بحث جلوگیری از هدر رفت انرژی هیچ سرمایه گذاری و اجرایی صورت نگرفته، که اگر بود امروز شاهد مصرف بالای انرژی و قرار گیری در لیست پر مصرف ترین کشورها در بحث انرژی و سوختهای فسیلی نبودیم.

استفاده از عایق پشم سنگ نه تنها باعث جلوگیری از اتلاف انرژی و گرما در ساختمان نمیشود، بلکه از سوی دیگر این امکان را فراهم می آورد که محدود کردن تلفات سیستم های گرمایشی هرچه بیشتر و بهتر به سمت عملکرد بهینه پیش روند.

انواع مختلف پشم سنگ:

پشم سنگ های تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان معمولا به چهار دسته کلی تقسیم بندی میشوند:

  1. پشم سنگ پتویی
  2. پشم سنگ تخته ای
  3. پشم سنگ لوله ای
  4. پشم سنگ فله

هر از کدام از این نوع پشم سنگ کاربرد مختلفی در صنعت دارند و باتوجه به نیاز مشتری و فاکتور های ارائه شده توسط خریدار قابل سفارش میباشند.

خصوصیات فیزیکی:

از جمله مهمترین خصوصیات فیزیکی عایق های پشم سنگ میتوان به ضخامت، طول و عرض و چگالی آن اشاره کرد. هر کدام از این متغییر ها با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر و سفارش میباشد. علاوه بر این تمام خصوصیات محصول بر روی بسته بندی نهایی درج میگردد که می توان با توجه به آن خصوصیات محصولات را از هم متمایز نمود.

برای اندازه گیری چگالی که واحد آن کیلوگرم بر متر مکعب است لازم است تنها طول عرض و ضخامت مورد نیاز را که همگی با واحد متر اندازه گیری شده اند (دقت شود به سانتیمتر نباشد) در عدد چگالی ضرب نمود. با محاسبه این عدد به راحتی میتوان وزن محصول در ابعاد دلخواه را با این روش بدست آورد و با مشخصات روی بسته بندی مقایسه نمود.

برای اطلاع از موجودی و راهنمایی در خرید لطفا با بخش فروش از قسمت تماس با ما اقدام فرمایید.

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه