چند کلام بیشتر در مورد پشم سنگ

درباره پشم سنگ

درمورد پشم سنگ

پشم سنگ در مقابل پشم شیشه و الیاف سرامیکی بازده خوب و قیمت مناسب تری دارد. استفاده از پشم سنگ به عنوان عایق صوتی و همچنین عایق حرارتی به صرفه تر و کارا تر از پشم شیشه و سرامیک خواهد بود. عمر مفید مناسب و نصب آن راحت تر است و همچنین مواد اولیه آن به وفور در کشور وجود دارد.

عملکرد حرارتی

پشم سنگ و پشم شیشه زمانی که به عنوان عایق در ساختمان استفاده میگردند همانند خانه های کاهگلی عمل میکند. در زمستان خانه را گرم نگه میدارند و در تابستان مانع نفوذ گرما به داخل میگردند. پشم سنگ ها در رنج های مختلفی ارائه میگردند که در بعضی از محصولات ضریب انتقال حرارت پایین تری دارند و به عبارت دیگر از لحاظ عایق بودن، عایق حرارتی بهتری به حساب می آیند.

مقاومت در برابر رطوبت و نم

با اضافه کردن لایه های مختلف ضد رطوبتی به عایق های پشم سنگ، میتوان عایق های پشم سنگ را نسبت به رطوبت محافظت کرد، همچنین با این کار میتوان طول عمر آن را افزایش داد البته این عمل باید در بعضی از قسمت ها که احتمال رسیدن رطوبت بالاست صورت گیرد.

مزایای ضد رطوبت کردن پشم سنگ :

  • زمان لازم برای خشک شدن یا نصب عایق های متفرقه و تجهیزات اضافه نیاز نیست
  • تبدیل عایق معدنی به عایق غیر ارگانیک که تاثیرات آب روی آن را کاهش میدهد.
  • جذب کمتر از ۱% وزنی رطوبت (عایق های سلولزی بین ۵ تا ۲۰ درصد جذب رطوبت دارند)

برای بررسی بیشتر میتوانید از لینک عایق پشم سنگ پتویی عایق پشم سنگ تخته ای و عایق پشم سنگ لوله ای اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید.

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه