پشم سنگ یک عایق حرارتی

عایق حرارتی

پشم سنگ و مقدمه آن

عایق حرارتی به موادی اطلاق میگردد که مانند پشم سنگ ماع هدر رفتن و اتلاف انرژی میگردند. جلوگیری از اتلاف انرژی سبب صرفه جویی در هزینه ها میگردد. با کاهش هزینه ها مقدار پول و سرمایه مورد نیاز کاهش میابد. از طرفی استفاده از عایق های حرارتی باعث بالابردن ایمنی کارکنان میگردد. 

میتوان گفت به طور تقریبی برگشت هزینه عایق کاری کمتر از یک سال میباشد.

افزایش عملکرد و کارایی

از طریق خرید پشم سنگ و عایق های حرارتی میتوان کارایی تجهیزات برودتی و حرارتی را افزایش داد. از دیگر مزایای عایق کاری میتوان به کنترل دمای فرآیند اشاره کرد. نتیجه آن که دمای مطلوب تری داریم و بازده ماشین آلات و راندمان آنها نیز افزایش میابد.

فروش عایق های حرارتی عمدتا بر اساس سه دسته دمایی انجام میگیرند که عایق های پشم سنگ و پشم شیشه و سرامیک نیز به همین صورت انجام میشود:

۱-عایق های سرد که عمدتا دمای کاری آنها تا کمتر از منف ۷۳ درجه سانتیگراد میباشد.

۲- عایق های حرارتی مانند پشم سنگ که عمده دمای کاری آنها از ۷۳ درجه سانتیگراد تا ۹۲۸ درجه سانتیگراد میباشد.

۳- دسته آخر عایق های نسوز هستند که عمده دمای کاری آنها بیش از ۹۲۸ درجه سانتیگراد است. 

کاربرد عایق های نسوز یا دیرگداز

عایق های نسوز یا دیرگداز در صنعت هایی که دمای کاری کوره بالای ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است استفاده میشود. مانند صنایع سیمان و فولاد. البته در زباله سوز ها نیز این عایق ها کاربرد دارند. البته باید توجه داشت که دیرگدازها نسبت به عایق های حرارتی از قیمت بالاتری برخوردار هستند و نمی توان از آن ها در هر چجایی استفاده نمود.

بهترین نوع عایق های حرارتی برای دما های زیر ۹۸۲ درجه عای پشم سنگ و خرید پشم سنگ میباشد. پشم سنگ باتوجه به محدوده حرارتی و همچنین قیمت مناسب و سهولت تولید و فراوانی مواد اولیه الویت بیشتری دارند. خرید پشم سنگ در کشورمان و همچنین در امریکا و اروپا نسبت به دهه قبل افزایش یافته است. بر همین اساس تولید و همچنین درخواست برای خرید پشم سنگ و همچنین فروش پشم سنگ نیز افزایش قابل توجهی داشته است.

سعی ما بیشتر بر معرفی عایق های حرارتی میباشد زیرا بیشترین طیف استفاده از جمله صنعت ساختمان و صنایع سنگین را نیز دارند.

انواع عایق های حرارتی

عایق های حرارتی از نظر فرم تولید به چند دسته تقسیم میشوند از جمله لوله ای پتویی رولی تخته ای و همچنین به صورت فله یا خام که هر کدام از این موارد کاربرد متفاوتی دارند. انتخاب هر کدام به قیمت و محدوده دمایی و همچنین نوع کار برد آن بستگی دارد، خرید پشم سنگ یا فروش پشمسنگ صرفا برای کاربرد حرارتی آن نبوده و از آن برای عایق های صوتی نیز استفاده میکنند.

از جمله فاکتور هایی که برای انتخاب نوع آن باید مورد بررسی قرار گیرد میتوان به کاربرد دم ایمنی و شرایط محیطی نیز اشاره نمود.

 

 

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید.

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه