پشم سنگ یک عایق اقتصادی

غول پشم سنگ

همه ما کم و بیش با عایق پشم شیشه (مشابه پشم سنگ) آشنا هستیم یا حداقل یک بار خرید پشم شیشه انجام داده ایم. عمدتا پشم شیشه را با رنگ صورتی روشن میشناسند. متریالی که شاید باید همراه با متریال های ساختمانی در ایران فروش میرفت اما متاسفانه به دلایل سودجویانه سازندگان این چنین نشد. در ایران بیشتر این ماده را با رنگ زرد روشن میشناسند. میتوان گفت رنگ محصول نهایی بیشتر به پروسه تولید و مواد اولیه بستگی دارد و لزوما نشان دهنده کیفیت نیست.

یک غول اقتصادی

حال میخواهیم شما را با متریال دیگری آشنا کنیم که علاوه بر خواص پشم شیشه، مزایای دیگری دارد و میتوان گفت نقطه قوت آن ضد آتش بودن این عایق به حساب می آید. تمام موارد فوق مربوط به پشم شیشه بود اما در مورد پشم سنگ چطور؟

ایا تا بحال سراغ خرید پشم سنگ رفته اید یا اینکه مرکزی را دیده اید که اقدام به فروش پشم سنگ میکند؟ مسلما خیلی از جواب ها منفی خواهد بود. زیرا بیشتر افراد به طور کلی در مورد عایق های حرارتی و عایق های صوتی اطلاعاتی ندارند. یا اینکه اطلاعات آنها صرفا منتهی به پشم شیشه میگردد. از طرفی بیشتر افراد حتی برای بارگیری و بازرسی از واژه پشم شیشه به جای پشم سنگ در رسید ها و گزارشات خود یاد میکنند.

مقایسه دو نسل

تا زمانی که پشم شیشه از مواد بازیابی شده پشم شیشه تولید میگردد. پشم سنگ که در مواقعی به عنوان راک وول یا مینرال وول یا الیاف معدنی شناخته میگردد حتی مناسب تر خواهد بود. این عایق حرارتی و دوست دار محیط از مواد اولیه ای تولید میگردد که به وفور در طبیعت قابل مشاهده است. این مواد همان سنگ های آتشفشانی هستند که و با همان خواصی که از دل زمین بیرون آمده اند.

متریال درونی

یکی دیگر از موادی که در این محصول به کار میرود سرباره است. سرباره ای که از ذوب فلزات در کارخانه های ذوب آهن به دست می آید. باید گفت این ماده نیز مانند سنگ های آتشفشانی به وفور وجود دارد و نیازی به واردات از دیگر کشور ها نیست.

محصولی که بیش از 90 درصد از مواد اولیه آن بومی بوده و قیمت مناسبی دارد. در مقایسه با پشم شیشه باید گفت باید خواص را نیز همراه با قیمت در نظر گرفت.

میتوان گفت پشم سنگ در حال حاضر یکی از بخش های جدا نشدنی ساختمان سازی مدرن به حساب می آید. در آمریکا و در اروپا این صنعت دارای طرفداران زیادی است. اما متاسفانه این صنعت در ایران به خاطر عدم معرفی صحیح، با اقبال مورد انتظار در صنعت ساختمانی رو به رو نبوده.

سخنی با یک طراح داخلی

یکی طراحان داخلی به نام تریسی استفانز این چنین بیان میکند: “من به کارفرما های خود هم توصیه میکنم و هم به شدت تشویق میکنم تا از مواد غیر سمی و بدون فرمالدهید صنعتی درون ساختمان ها استفاده کنند.”

همچنین این فرد اضافه میکند که یکی از این موادی که ما در حال استفاده درون پروژه های خود هستیم پشم سنگ یا به اصطلاح الیاف معدنی میباشد.

معرفی چند غول تولیدی

یکی از برند های مطرح پشم سنگ در دنیا Rockwool یا برند موازی آن Roxul است که حرف اول را در دنیا برای تولید عایق های پشم سنگ و عایق های صوتی و حرارتی میزند. صرف نظر از نام این برند، پشم سنگ همراه با یکسری از مزیت های بلقوه به فروش میرسد. یکی از این خواص عایق صوتی بلقوه است. همچنین به صورت ذاتی این محصول غیر قابل اشتعال است.

راه های ارتباطی با بخش فروش پشم سنگ

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید.

برای خرید پشم سنگ و اطلاعات از مشخصات فنی و فروش پشم سنگ با کارشناسان ما در تماس باشین، همچنین برای مشاوره در بحث عایق های صوتی از طریق فرم تماس با ما میتوانید با کارشناسان بخش فنی صحبت نمایید.

منبع سایت قدرتمند Rock Wool و ISOVER و GREENMATTERS

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه