پشم سنگ یکی محصولات شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان می باشد. عایق معدنی یا پشم سنگ به موادی گفته می شود که به صورت الیاف بر روی هم بافته می شوند. الیاف پشم سنگ از ذوب و کشش مواد ذوب به صورت اسپینیگ (به وسیله اسپینر) و یا کشش الیاف عایق پشم سنگ به وجود می آید. کاربرد پشم سنگ و الیاف پشم سنگ تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان برای عایق کاری دما (برای بخش ساختمانی و عایق کاری لوله ها به کار میرود، هرچند که پشم سنگ به عنوان عایق ضد حرارت شناخته نمی شود، اما محصولات تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان توانایی بالایی در تحمل حرارت های بالا دارد) فیلتراسیون ، عایق کاری صوتی (عایق صوت) و برای هیدروپونیک ( کشت محصولات به دلیل درصد بالایی از مواد معدنی) به کار برده می شوند.

پشم سنگ همچنین به عنوان الیاف معدنی نیز شناخته می شود.

 

تاریخچه

الیاف پشم سنگ که در ابندا در سال ۱۸۴۰ به عنوان پشم سرباره تولید گردید، چارلرز کریدون هال در سال ۱۸۹۷ توانست با ارتقاع تکنولوژی ذوب سنگ ها، ماده ذوب شده را به صورت الیاف تبدیل کند و به این ترتیب صنعت ساخت پشم سنگ را در امریکا پایه گذاری کرد.

 

تولید

تولید الیاف پشم سنگ شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان بدین صورت است که سنگ های مورد استفاده در این صنعت را در دمای ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد درون کوره ریخته و این دمای بالا باعث ذوب سنگ ها میگردد. این فرآیند تقریبا مشابه فرآیندی است که برای ساخت پشمک (یک نوع شیرینی) استفاده میگردد. ماده ذوب شده توسط دستگاهی که با سرعت بالا میچرخد باعث کشیده شدن ذوب شده و آن را به صورت الیاف با طول تقریبی ۲ تا ۶ میکرو متر تبدیل میکند.

به طور معمول پشم سنگ های تولیدی در شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان تحمل حرارتی بیش از ۸۵۰ درجه سانتیگراد را دارد.

پشم سنگ تولیدی شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان در نوع های مختلف از جمله پشم سنگ تخته ای و یا پشم سنگ پانلی پشم سنگ پتویی و یا لحافی پشم سنگ لوله ای و یا ایزو پایپ و پشم سنگ خام و یا پشم سنگ فله تولید می گردد. که در دانسیته و ضخامت های مختلف قابل سفارش میباشد.

 

برای اطلاع از قیمت ها و موجودی لطفا با شماره های شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان واحد فروش تماس حاصل فرمایید.