پشم سنگ چگونه تولید میشود؟

فرایند تولید پشم سنگ

فرآیند تولید پشم سنگ به چه صورت انجام میگیرد؟

پشم سنگ از سنگ های بازالت صورت میگیرد. شامل مواد خام طبیعی است. مواد تشکیل دهنده پشم سنگ میتوان به سنگ بازالت، کک و دیگر مواد قابل بازیافت خام اشاره کرد.

پشم سنگ طی شش فرآیند تولید به صورت الیاف در می آید که عبارت اند از:

1- آماده سازی

مواد خام در کوره Cupola و یا کوره های قوص الکتریکی ریخته میشوند.

2- ذوب

مواد خام در کوره ها در دمای 1500 درجه سانتیگراد ذوب میشوند.

3- کشش الیاف

الیاف ذوب شده پشم سنگ روی موتور های دوار با سرعت بالا ریخته میشوند که باعث اتومایز شدن مرز های الیاف میگردد.

4- کریپینگ

بازوهایی الیاف تولید شده در مرحله قبل را رو هم میگذارند، این امر سبب تشکیل محصول با دانسیته بالاتر میگردد. دستگاه رول الیاف را فشرده کرده تا به ضخامت مورد نظر برسد.

5- پلیمرازسیون یا بسپارش

  • در این فرآیند بعد از کریپینگ فر مخصوص هوای گرم را روی الیاف میدمد تا الیاف پلیمرازسیون گردند، که سبب میشود محصول پشم سنگ پتویی به ضخامت و شکل نهایی درآید.

6- برش

  • پشم سنگ پتویی با ابعاد سفارش برش میخورد و رول میشود. البته مراحل تولید پشم سنگ پتویی با محصولات پشم سنگ تخته ای و پشم سنگ لوله ای از مرحله 4 متفاوت میشود، برای این دو محصول الیاف یا پرس میشوند و همزمان پخته میشوند و یا اینکه بر روی شابلون مخصوص پیچیده شده و درون کوره پخت قرار میگیرند.

7- بسته بندی و لیبلینگ

پس از اتمام مراحل تولید محصول با استفاده از پلاستیک مخصوص بسته بندی شده و لیبل محصول که شامل مشخصات ظاهری و ابعاد است روی محصول درج میگردد.

8- انبارش یا حمل و نقل

پس از بسته بندی محصول برای انبارش به قسمت انبار فرستاده میشود تا در نهایت بعد از بارگیری آماده ارسال به مقصد نهایی میگردد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید.

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه