پشم سنگ و مواد اولیه آن

تولید پشم سنگ

مواد اولیه تولید

عایق معدنی از بازالت تشکیل شده است. یک متریال غیر ارگانیک که از داخل کشور به خاطر وجود سنگ های آتشفشانی تهیه میشود. این محصول از حرارت دادن سنگ تا 1350 یا 1400 درجه سانتیگراد تغییر شکل گرفته و به صورت الیاف در می آید. این محصول در فرم های پتویی (بلانکت)، تخته ای (بُرد)، لوله ای (پایپ) و به صورت فله یا خام در سایز ها و مشخصات فنی مختلف ارائه میگردد. پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی، عایق صوتی و همچنین برای آکوستیک کردن محیط به طور بلقوه استفاده میگردد. خرید پشم سنگ یا فروش پشم سنگ در واقع خرید و فروش عایق های حرارتی و رطوبتی به حساب می آید.

مشخصات فنی عایق ها

با توجه به نوع محصول از دمای -50 درجه تا 900 درجه سانتیگراد تحمل حرارتی دارد. حتی با توجه به شرایط جوی و رطوبت میتواند پایداری خود را حفظ کند. مقاوم خوبی نسبت به فرسایش و ایجینگ دارد. مقاومت حرارتی بالا و نرخ انتقال حرارت پایین، همچنین دارا بودن خصوصیات همزمان عایق صوتی و عایق حرارتی. عدم اشتعال پذیری، عدم ایجاد دود سمی بعد از برداشته شدن شعله مستقیم.

نسبت خانوادگی عایق ها

میتوان گفت تقریبا بیشتر افراد اسم پشم شیشه را شنیده اند یا با آن کار کرده اند. ماده ای صورتی رنگ یا به رنگ زرد روشن که برای صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. در حال حاضر تولید پشم شیشه از بازیافت شیشه تولید میگردد. پشم سنگ که به عنوان الیاف معدنی، راک وول شناخته میشود. باتوجه به شرایط پشم شیشه در حال حاضر عایق های حرارتی معدنی جایگاه بهتری را در صنایع برای خود باز کرده است.

ما به صورت بالقوه توصیه میکنیم که مشتری های ما از مواد غیر سمی برای نیاز های خود استفاده کنند. با توجه به سمی بودن آزبست و موجود بودن. بهتر است به این اشاره کنیم که بزرگترین برند تولید پشم سنگ در دنیا برند Rock Wool میباشد که با برند Roxul  نیز شناخته میشود.

کارایی

چه چیزی این عایق را نسبت به پشم شیشه متمایز میکند؟ برای ابتدا باید گفت که حاوی مواد شده میباشد. باتوجه به گزارش سازمان انرژی آمریکا، پشم شیشه حداقل حاوی 40 تا 60 درصد مواد بازیافت شده میباشد. پشم سنگ میزان بیشتری از هدر رفت انرژی جلوگیری میکند. در مقایسه با پشم شیشه مقاومت حرارتی بالاتری دارد.

 

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید. 

برای خرید پشم سنگ و اطلاعات از مشخصات فنی و فروش پشم سنگ با کارشناسان ما در تماس باشین، همچنین برای مشاوره در بحث عایق های صوتی از طریق فرم تماس با ما میتوانید با کارشناسان بخش فنی صحبت نمایید.

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه