پشم سنگ جادوی فروش عایق حرارتی و صوتی

نحوه تولید پشم سنگ

پشم سنگ به طور کامل از مواد طبیعی ساخنه شده است. طی فرآیندی به شکل الیاف تولید میگردد. پشم سنگ محصولی است که از سنگ های آتشفشانی تولید میگردد. 

سنگ های آتشفشانی که حدود 200 میلیون سال ممکن است عمر داشته باشند. این امر سبب کاهش میزان کربن در جو میشود. سنگ ها دانه بندی شده و خورد شده، 

 

با کُک و سرباره مخلوط شده. در دمای 1500 درجه ذوب میگردد. مواد ذوب شده مستقیما به پولی های دوار ریخته میشود. این پولی ها ذوب را به فرم الیاف در می آورند. این الیاف به دستگاهی منتقل میشود که درصد خاصی از رزین و روغن معدنی را به الیاف اضافه میکند.

این فرآیند باعث همبستگی الیاف گردیده و همچنین نفوذ پذیری آب را کاهش میدهد. الیاف سپس وارد فر پخت شده و با دمایی حدود 290 درجه پخته میشوند تا رزین فعال گردد.

 این فرآیند را به اصطلاح کیورینگ میگویند. سپس الیاف برش میخورند و به ابعاد مورد نظر در می آیند. این محصول سپس ممکن است طی فرآیند های دیگری به محصولات دیگری تبدیل گردند.

محصولاتی مشابه

از جمله محصولات دیگری که با این روش تولید میگردند عبارت اند از عایق لوله، پشم سنگ تخته ای و پشم سنگ پتویی. البته این محصولات با نام های دیگری نیز شناخته میشوند که به ترتیب عبارت اند از پانل، رولی یا بلانکت و پایپ.

هم پشم سنگ و هم پشم شیشه هر دو عایق های صوتی نیز به حساب می آیند و در جذب صدا عملکرد مناسب دارند. پشم سنگ و پشم شیشه در جذب صدای محیط، صدای داخل اتاق و صدای مزاحم بیرون از عملکرد خوبی برخوردار هستند.

 

 

برای خرید پشم سنگ یا فروش پشم سنگ میتوانید با کارشناسان ما در واحد فنی یا در واحد بازرگانی تماس حاصل نمایید همچنین میتوانید برای انجام عایق صوتی و آکوستیک کردن فضاهای مورد نظر با کادر مجرب و باتجربه ما از طریق فرم تماس با ما اقدام فرمایید.

آشنای دیرینه در صنعت

پشم سنگ و پشم شیشه دو عایقی هستند که میتوان گفت طیف گسترده ای از تولید عایق ها و مصرف آن را تشکیل میدهند. میتوان گفت به نوعی پشم شیشه برادر بزرگتر پشم سنگ محسوب میگردد. این دو عایق در بیشتر موارد چه از لحاظ نحوه تولید و چه از لحاظ فرم محصول نهایی به یک شک میباشند

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید. 

برای خرید پشم سنگ و اطلاعات از مشخصات فنی و فروش پشم سنگ با کارشناسان ما در تماس باشین، همچنین برای مشاوره در بحث عایق های صوتی از طریق فرم تماس با ما میتوانید با کارشناسان بخش فنی صحبت نمایید.

منبع سایت قدرتمند Rock Wool و ISOVER

 

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه