پشم سنگ برای عایق کاری

پشم سنگ عایق حرارتی

حفاظت و درزگیری پوشش عایق

پشم سنگ، خرید پشم سنگ یا هر عایق دیگری که برای عایقکاری تهیه میگردد طول عمر مشخصی دارد. طول عمر این مواد مستقیما به نحوه حفاظت عایق ها در برابر رطوبت و مواد شیمیایی و الکتریکی بستگی دارد. از طرفی هزینه عایق و اجرای ان نیز در بحث نوع عایق و خرید ان موثر است.

 

پوشش حفاظتی عایق ها

پوشش حفاظتی عایق ها چه در زمان خرید پشم سنگ یا فروش پشم سنگ و سفارش انها به چند دسته طبقه بندی میشود:

  • حفاظت در برابر بخار آب موجود در هوا (رطوبت)
  • حفاظت عایق در برابر صدمات مکانیکی 
  • پشش ظاهری عایق در فضای باز و زیبایی ظاهری
  • پوشش بهداشتی به طوری که مانع رشد قارچ و باکتری های بیماری زا گردند.

محافظت در برابر رطوبت

پشم سگ جز آن دسته از موادی است که به رطوبت حساسیت بالایی دارد. به علت اینکه پشم سنگ از مواد معدنی تشکیل شده اند تمایل زیادی به حلالیت در آب دارند. همچنین با رسیدن رطوبت زیاد این مواد از شکل و فرم اولیه خود خارج میگردند. 

استفاده از متریالی که بتواند مانع رسیدن رطوبت به عایق شود و به اصطلاح آن را بخار بند کند مورد نیاز است. این مواد معمولا در دمای محیط کارایی دارند. نفوذ بخار آب موجود در هوا باعث خوردگی عایق شده و کارایی آن را از بین میبرد.

در نحوه سفارش و خرید پشم سنگ باید دقت لازم را داشت و نوع عایقی را سفارش داد که مناسب شرایط جوی محل نصب باشند. بخار بند نوعی ماستیک است که در زمان اتمام کار به وسیله برس روی محل عایق اعمال میشود تا مانع نفوذ رطوبت به خصوص در محل های شرجی گردد.

 

محدوده دمایی عایق پشم سنگ

محدوده دمایی عایق های حراتی از جمله پشم سنگ و یا پشم سرباره معمولا بین 45 درجه سانتیگراد تا 982 درجه سانتیگراد میباشد. البته شایان ذکر است در مورد پشم سنگ سنگ بهتر است به استاندارد ASTM مراجعه گردد.

در کل عایق های حرارتی به سه دسته دمایی در رنج خود تقسیم بندی میشوند. دسته های موجود را بدین صورت تقسیم بندی میکنند: عایق های حرارتی دما پایین، عایق های حرارتی دمای متوسط و عایق های حرارتی دما بالا.

این دسته بندی مربوط به نوع عایق های حرارتی از جمله پتویی تخته ای و لوله ای نمیگردد. هرچند که فرم عایق ها، ضخامت و دانسیته آنها رابطه مستقیمی با مقاومت حرارتی و آکوستیک دارد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید.

منبع: Thermaxx

 

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه