نایلون کشاورزی

نایلون کشاورزی یا پلاستیک کشاورزی

نایلون کشاورزی یا پلاستیک کشاورزی یک نوع محصول پلاستیک و یا نایلون میباشد. که به نایلون عریض معروف است، این محصول در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد و نمیتوان در صنایع دیگر مورد استفاده قرار داد. در واقع خاصیت عایقی برای گیاهان را دارد
نایلون کشاورزی یا پلاستیک کشاورزی به صورت چند لایه تولید میگردد. این نایلون ها کاربرد های گوناگونی دارند ولی بیشتر به عنوان پوشش در برابر بارندگی مورد استفاده قرار میگیرند. از جمله کاربرد های آن در صنایع پرورش قارچ میتوان اشاره کرد، همچنین برای تونل های کم ارتفاع و برای ضدعفونی کردن و پاکسازی خاک مورد استفاده قرار میگیرد.
همچنین از این نایلون ها در بخش دامپروری نیز استفاده میگردد. به منظور استفاده از این نایلون ها برای پوشش سقف نیاز به تجهیزات و ستون میباشد.
این نوع نایلون ها شفاف بوده و میتواند نور را به داخل منتقل کنند در نتیجه برای رشد گیاه محیطی مناسب ایجاد میکند.

افزودنی ها

افزودنی هایی که میتوان نام برد چند نوع هستند:

Anti UV:این افزودنی هم از گیاه در برابر اشعه فرابنفش محافظت می‌کند. و هم طول عمر پلاستیک گلخانه را افزایش  می‌دهد ،این افزودنی در ۲ رنج ۵ درصد و ۱۰ درصد و متناسب با وِیژگی‌های منطقه در پوشش گلخانه به کار برده می‌شوند.

ANTI FOG: ضد شبنم یا آنتی فاگ در ایجاد قطرات شبنم بر روی دیوار داخلی پلاستیک گلخانه جلوگیری می‌کند ، این خاصیت تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت محصول و رسیدن بهتر نور به گیاه دارد.

مادون قرمز:باعث می‌شود، در زمستان  نگرانی هدر رفت گرمای فضای گلخانه را فراموش کرد.در صورتی که نایلون گلخانه شما مجهز به افزودنی IR یا همان مادون قرمز باشد. همچنین به حفظ هوای خنک گلخانه در تابستان کمک زیادی می‌کند پس انتخاب نایلون گلخانه خاصیت  IRیا مادون قرمز را فراموش نکنید که به حفظ انرژی گلخانه کمک می‌کند.

رنگ نایلون از عوامل تعیین‌کننده کیفیت نور عبوری است هرچه نایلون می‌کنید کم رنگ و بی‌رنگ باشد می‌تواند طول موج‌ مناسب برای فتوسنتز و رشد گیاه را عبور دهد. اما اگر نایلون به رنگ سبز یا زرد باشد از عبور طول موج قرمز جلوگیری می‌کند  بنابراین گیاهانی که در این پوشش پلاستیکی قرار دارند، نمی‌توانند به خوبی عمل فتوسنتز را انجام دهند

مورد دیگر را می‌توان به ضخامت نایلون اشاره کرد که هرچه ضخامت کمتر باشد، کیفیت عبور نور بهتر خواهد بود. در آخر افزودنی‌هایی که به نایلون اضافه می‌شود مانند  Anti UV از سوختن برگ‌ها جلوگیری می‌کند و باعث پخش یکنواخت نور در محیط گلخانه می‌شود بنابراین در هنگام انتخاب و خرید نایلون برای پوشش گلخانه به نوع محصول و شرایط محیطی و زمین دقت کنید تا بهترین شرایط را برای پرورش گیاهان داشته باشید.

و در آخر برای داشتن محیطی مناسب رشد و پرورش گیاهان لازم است که درباره شرایط گلخانه‌ها بدانید. و بعد بتوانید بهترین تصمیم را برای پوشش آن بگیرید در این مقاله ما متوجه شدیم که چرا نایلون و پلاستیک‌ها یکی از مناسب‌ترین و پرکاربردترین پوشش‌ برای گلخانه‌ها هستند.

پس اگر می‌خواهید با کمترین هزینه محیط مناسب و استاندارد برای گیاهان ایجاد کنید و شرایط نامساعد آب و هوا و اشعه‌های مضر خورشید و باکتری‌ها به محصولات شما آسیب نرسانند، پوشش نایلونی را انتخاب کنید.