عایق حرارتی

پشم سنگ عایق حرارتی

صرفه جویی در دینای امروز بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است، به طور کلی دنیای امروز حدود 50% از هزینه های خود را صرف خرید انرژی میکند، حدود 40 درصد صرف شده برای خرید انرژی صرف بخش گرمایش و سرمایش میگردد.

در ایران پس از حذف یارانه انرژی نیاز به صرفه جویی برای کاهش هزینه ها بیشتر احساس گردید، از این رو عایق کاری خانه ها، کارخانه جات، بیمارستان ها و تمام بخش هایی که به نوعی درگیر با موضوع انرژی هستند الزامی خواهد بود، این الزام نه برای هزینه کردن بلکه برای صرفه جویی برای هزینه های تحمیلی طی دوره طولانی مدت برای آن بخش خواهد بود.

 

عایق حرارتی

عایق های حرارتی از جمله پشم سنگ، الیاف سرامیکی، پشم شیشه و تمام عایق هایی که به منظور جلوگیری از انتقال گرما استفاده میشوند میتوانند جز عایق های حرارتی بشمار آیند. به طور کلی عایق ماده ای است که نرخ انتقال حرارت را بین دو مرز که دمای متفاوتی دارند کاهش میدهد. هرچند که شکل المان هم در این موضوع دخیل خواهد بود. عایق حرارتی نرخ انتقال حرارت و یا نرخ بازتاب گرم را که توسط جسم با دمای پایین تر جذب میشود کاهش میدهد.

ضریب انتقال حرارت با عایق کاری جسم نسبت معکوس دارد، بدین معنی که هرچه ضریب انتقال حرارت عایقی پایین تر باشد این بدین معنا است که برای عایق کاری ماده ای بهتر است و میتواند خیلی بهتر از هدر رفت گرما جلوگیری نماید.

اثبات این موضوع کار زیاد سختی نیست و با ارائه چند فرمول قابل فهم خواهد بود هرچند نشان دادن این فرمول ها برای عموم جذابیتی نداشته و صرفا بیشتر خریداران به کارایی و کیفیت عایق توجه میکنند، به همین دلیل از بحث میگذریم.

باید به این نکته اشاره کرد که عایق کاری صرفا به منظور جلوگیری از هدر رفت گرما صورت نمیگیرد بلکه برای بهبود کارایی یه سیستم نیز همانند سیستم تاسیسات ساختمان و یا خطوط انتقال سیالات در صنایع نفت و گاز و… صورت میگیرد.

 

کاربرد

 • ساختمان ها
 • سیستم های مکانیکی
 • سرد خانه ها
 • فضا نوردی و هواپیمایی
 • صنایع خودرو

 

مزایای عایق کاری

 1. صرفه جویی دز بحث انرژی
 2. کنترل دمای سطوح و مرز ها برای امنیت جانی کارکنان
 3. کنترل دمای سیستم در هنگام عملکرد
 4. جلوگیری از تبخیر و یا تبرید
 5. کاهش خوردگی و مقابله با آتش سوزی
 6. کاهش صداهای مزاحم و نویز
 7. کاهش مصرف سوخت های فسیلی و منابع طبیعی

برای اطلاع از قیمت ها فروش پشم سنگ و یا خرید و راهنمایی لطفا به قسمت تماس با ما مراجعه فرمایید.

لینک های مرتبط:

پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ فله

پشم سنگ لوله ای

پشم سنگ پتویی

پست های مرتبط

عایق پشم سنگ شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان ادامه مطلب

پشم سنگ چیست؟

مقدمه ای بر پشم سنگ پشم سنگ یکی محصولات شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان می باشد.…

فنول کومهو ادامه مطلب

فنول (Phenol)

شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان پیشرو در تامین فنول های صنعتی می باشد. فنول (Phenol) ماده…

نوشتن دیدگاه