تولید و استفاده از پشم سنگ

خط تولید پشم سنگ

الیاف معدنی پشم سنگ از ذوب و کشیده شدن این ذوبدر دستگاه های مخصوص و تبدیل آن به رشته های نازک و بلند با قطر تقریبی ۱۱ میکرون صورت میگرد، این فرآیند برای پشم شیشه نیز مشابه پشم سنگ میباشد با این تفاوت کهمواد اولیه آنها متفاوت است. مواد اولیه ذوب شده پشم سنگ در دستگاه مخصوص واردمیگردد و طی فرآیند مکانیکی کشیده میگردد، این کشیده شدن الیاف پشم سنگ به طریقهای مختلفی صورت میگیرد از جمله  هوایفشرده با دمای بالا یا هوای فشرده صورت میگیرد.

در مراحل بعدی از تولید پشم سنگ، الیاف تولیدشده پشم سنگ توسط چسب مخصوص برای انسجام بیشتر به هم چسبانده میشوند و قبل از ترکخط تولید به وسیله دستگاه مخصوص دیگری کیور میگردند.

کیور یا کیورینگ

الیاف تولید شده پشم سنگ ، همانطور که از اسمش
پیداست به صورت الیاف میباشد و انسجام لازم را ندارد هرچند پشم سنگ متریال صلب
مانند یک تکه جامد به ساب نمی آید و در هیچ یک از شرایط تولید و پس از تولید
قابلیت استفاده همچون آجر یا بلوک ساختمانی را به تنهایی ندارد، ولی با این حال
برای اینکه افت ضخامت در طولانی مدت در محصولات پشم سنگ و تنها در مورد عایق های
پتویی و نه عایق های لوله ای و تخته ای، اتفاق نیفتد از دستگاه مخصوصی عبور میکنند
به اسم کیورینگ و به اصطلاح کیور میشوند تا در بازه زمانی طولانی مدت افت ضخامت
کمتری پیدا کنند، که البته همین امر باعث افزایش قیمت محصول و زمان تولید میگردد.

بسته بندی و انبارش

الیاف پشم سنگ که به محصول نهایی تبدیل میگردندو به فرم های عایق لوله ای، عایق تخته ای و یا عایق پتویی از کارخانه خارج میشوندو یا وارد قسمت انبار میشوند در بسته بندی پلاستیک یا به اصطلاح شیرینک میگردند،الیاف پشم سنگ به رطوبت و آب حساس هستند و درصورت انبارش بدون بسته بندی باید درجای خشک و به دور از رطوبت و آب نگهداری شوند.

تماس

میتوانید برای اطلاعات بیشتر با واحد بازرگانی و فروش از قسمت تماس با ما همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید از دانشنامه عایق ایران استفاده نمایید. همچنین از میتوانید اطلاعات و درخواست خود را به صورت مستقیم از طریق تلگرام شرکت ارسال فرمایید

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه