پشم سنگ و تعیین ضخامت عایق ها

ضخامت پشم سنگ

روش های انتخاب عایق منجمله پشم سنگ

عایق کاری سطوح فاقد عایق موجب صرفه جویی در انرژی و هزینه ها میگردد. خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ صرفا پرداخت هزینه نیست. متاسفانه خیلی از موارد صرفه جویی های دراز مدت را در نظر نمیگیرد. عایق های نصب شده باید هر 10 سال حداکثر مورد بازرسی و تعویض قرار بگیرند. در بعضی زا موارد به خاطر دمای بالا و حساس بودن پروسه تولید این بازدید باید هر 6 ماه یا هر سال انجام گردد.

این صرفا عایق های سطوح صاف نیست که باید انجام یا تعویض گردد. بلکه فلنج ها و شیر آلات و دیگر سطوح نیز باید مورد عایق کاری قرار گیرد. عایق های پشم سنگ معمولا در بهترین حد عایق کاری نیاز به سالانه بازدید است. درصورت وجود مشکل در عایق باید اقدام به خرید پشم سنگ نمود. 

انتخاب عایق با ضخامت مناسب

در استاندارد هایی که برای صنعت عایق نگاشته شده برای هر جنسی از متریال عایق های خاصی در نظر گرفته شده. البته پش سنگ برای بیشتر موارد هم مقرون به صرفه بوده هم قابل اجرا میباشد به جز در مواردی که عایق های سرد یا عایق های دمای بالا نیاز است. بسته به نوع جوی میتوان روکش های محافظتی نیز برای این عایق استفاده نمود.  در بیشتر مواقع برای بدست اوردن نوع و ضخامت عایق ها باید محاسبات پیشرفته انجام داد ولی در انتها نوع عایق ها و پروسه تولید آنها ساده خواهد بود.

 

انتخاب عایق براساس منابع مالی

در بیشتر مقالاتی که در این سایت با کمک مطالب روز دنیانگاشته شده سعی کریدم به عایق ها از دو دیدگاه نگاه کنیم. اول بنا به بحث حرارتی و دیگر نسبت به بحث هزینه. در این قسمت سعی میکنیم اشاره کوتاهی به بحث هزینه ها و قیمت های عایق های موجود در بازار داشته باشیم.

به طور کلی لوله ها و سطوح با محیط بیشتر عمده ترین نقاطی هستند که در انها تلفات حرارتی داریم. درصورت موجه شدن با کمبود بودجه بهترین گزینه برای عایق کاری سطوح لوله ای و در مجوارت هوای میباشند. حداقل پوشش برای عایق های پشم سنگ برای عایق های حرارتی 25 میلی متر میباشد. 

با عایق کاری این سطوح هر چند ناچیز باعث صرفه جویی هنگفتی در دراز مدت خواهد شد. بار دیگر اشاره کوچکی برای خوانندگان به انواع فرم عایق ها میکنیم. عایق های لوله ای عایق های پتویی عایق های تخته ای و نهایتا عایق های فله یا خام با رزین یا بدون رزین و البته در موارد محدود ضایعات. شما میتوانید با مراجعه به وبسایت Rock Wool و یا ISOVER مطالب جدید این صنعت را مطالعه کرده یا با این دو غول عایق جهان بیشتر آشنا شوید.

اطلاعات تماس با ما

برای اطلاعات بیشتر و خرید پشم سنگ و یا فروش پشم سنگ لطفا از قسمت تماس با ما و از طریق شماره های درج شده یا شماره های تلگرام و ایمیل شرکت در ارتباط باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر میتوایند از طریق سایت Rock Wool مطالب مرتبط با عایق ها و این صنعت و تازه های این بخش را دنبال بفرمایید. علاوه بر این میتوانید از دانشنامه عایق ایران برای مطالعه بیشتر درمورد عایق ها نیز استفاده کنید. 

برای خرید پشم سنگ و اطلاعات از مشخصات فنی و فروش پشم سنگ با کارشناسان ما در تماس باشین، همچنین برای مشاوره در بحث عایق های صوتی از طریق فرم تماس با ما میتوانید با کارشناسان بخش فنی صحبت نمایید.

منبع سایت قدرتمند Rock Wool و ISOVER

 

پست های مرتبط

نوشتن دیدگاه