تست ضد آتش پشم سنگ

 

پشم سنگ یکی از عایق های گرمی است که تحمل حرارتی بالایی در مقابل دماهای بالا و حتی شعله مستقیم آتش دارد، یکی از نقاط مثب پشم سنگ عدم اشتعال پذیری در مقابل شعله مستقیم است حتی پس از برداشتن شعله مستقیم این عایق به هیچ عنوان به سوختن ادامه نمیدهد. ویدئویی که برای شما فراهم کرده ایم این خاصی از عایق پشم سنگ را نشان میدهد.

در این تست اتاقی را با پشم سنگ عایق کاری کرده و درون آن شعله ای را روشن میکنیم، زمان سنج مدت زمان سپری شده و زمان روشن بودن شعله را نشان میدهد. در این تست میتوانید به خوبی مشاهده کنید که شعله به هیچ عنوان از اتاق درز نکرده و بعد از ندتی خاموش میگردد، این نوع تست به خوبی به ما نشان میدهد که با عایق کاری مناسب میتوان از انتقال حریق به دیگر نقاط ساختمان و حتی استراکچر ساختمان جلوگیری کرد.

شاید اگر ساختمان پلاسکو نیز با این نوع عایق پوشانده شده بود هیچ وقت حریق به بخش های دیگر منتقل نمیشد و استراکچر فلزی آن در برابر دمای بالا تا رسیدن آتش نشانان عزیزمان دوام میاورد و آن حادثه دلخراش رخ نمیداد.

بهتر است قبل از وقوع هر حادثه ای به فکر دور کردن آن باشیم، شاید خسارات مالی قابل جبران باشد ولی مطمئنا خسارات جانی به هیچ نحوی قابل جبران حتی با پرداخت بیمه نخواهد بود. ایمنی و ارتقاع استاندارد های موجود بدون شک هم در بخش مالی و هم جانی باعث کاهش خسارت های احتمالی میگردد.

به امید روزی که شاهد حوادثی از قبیل حادثه پلاسکو نباشیم.

برای راهنمایی بیشتر و خرید لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت کوشش صنعت سینا سپاهان به طور مستقیم ار طریق تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

نوشتن دیدگاه